Kto musi zdać egzamin ósmoklasisty?

 

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Aby ukończyć podstawówkę każdy uczeń musi przystąpić do tego egzaminu.

 

Co daje dobrze napisany egzamin ósmoklasisty?

 

Egzamin ósmoklasisty - w przypadku wysokiego wyniku - otwiera drzwi najbardziej pożądanych szkół średnich. Dobry wynik przekłada się na punkty, a punkty decydują, czy dziecko dostanie się do wybranej szkoły średniej, czy nie. Warto więc odpowiednio wcześnie rozpocząć przygotowania, aby zdać egzamin ósmoklasisty na maksymalnie wysokim poziomie.

 

Jak wygląda egzamin ósmoklasisty?

 

Egzamin ósmoklasisty uczniowie zdają w swojej szkole. Ma formę pisemną. Odbywa się w tym samym czasie - koniec maja - we wszystkich szkołach w Polsce.

 

Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych.:

 

 • język polski (dzień 1)

 • matematyka (dzień 2)

 • język obcy (dzień 3).

 

Uczeń sam wybiera język obcy, z którego będzie egzaminowany. Do wyboru uczniowie mają języki: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski lub włoski.

 

Na egzamin ósmoklasisty można przynieść tylko przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem / atramentem, a w przypadku egzaminu z matematyki również linijkę. ‎Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno mieć przy sobie ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎

 

Ile czasu trwa egzamin ósmoklasisty?

 

 • język polski - 120 minut

 • matematyka - 100 minut

 • język obcy - 90 minut

 

To oznacza, że na każde pytanie uczeń ma tylko kilka (5-6) minut. Pytania mają charakter zadań zamkniętych i otwartych. Dodatkowo egzamin ósmoklasisty z języka polskiego wymaga stworzenia krótkiej formy literackiej (np. rozprawki, opowiadania, przemówienia).

 

Co obejmuje egzamin ósmoklasisty?

 

W związku z utrudnieniami edukacyjnymi spowodowanymi pandemią COVID-19, zdecydowano, że w 2023 r. i w 2024 r. egzamin ósmoklasisty obejmuje ograniczony zakres materiału edukacyjnego. Został on określony w wymaganiach egzaminacyjnych dla trzech przedmiotów egzaminacyjnych, tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego w specjalnym rozporządzeniu Ministra Edukacji z 15 lipca 2022 roku.

 

Od roku 2025 egzamin ósmoklasisty będzie obejmował wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla klas I–VIII. Obydwa dokumenty udostępnia na swojej stronie Centralna Komisja Egzaminacyjna.

 

Czy zwycięzca olimpiady z matematyki, języka polskiego lub obcego musi zdawać egzamin ósmoklasisty?

 

Laureat lub finalista olimpiady przedmiotowej wymienionej w wykazie olimpiad, jak również laureat konkursu ‎przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, jest zwolniony ‎z egzaminu z danego przedmiotu. Uzyskuje najwyższy wynik, czyli 100% z danego przedmiotu. Z pozostałych przedmiotów musi jednak zdać egzamin ósmoklasisty.

piątek - 17:30

sobota - 09:30

Nasz kurs nie uczy matematyki. Nasz kurs uczy zdawać egzamin z matematyki.

 

To są dwie zupełnie różne sprawy. Można mieć dobre oceny, można naprawdę umieć, można nawet kochać matematykę, ale mimo to można polec na egzaminie ósmoklasisty.

 

Zadania egzaminacyjne są wredne. Serio. Polecenia są tak przygotowywane, żeby dzieci się pogubiły i wpadły w zastawione na nie pułapki. Czy to fair? Nie, to nie jest fair! Ale jedyne co możesz z tym zrobić to nauczyć swoje dziecko jak zdać ten egzamin. Jeżeli czujesz się na siłach, zrób to samemu. Naucz swoje dziecko jak rozpoznawać schematy, jak wymijać zastawione pułapki, jak nie popełniać głupich błędów i jak nie tracić cennych punktów. Bo każdy punkt jest na wagę złota. Jeden maleńki punkt może zdecydować o tym, czy Twoje dziecko dostanie się do wymarzonego liceum lub technikum.

 

Jeżeli czujesz, że nie dasz rady, to lepiej nie ryzykuj. Nasz kurs prowadzi egzaminator CKE, nauczyciel matematyki z warszawskiego liceum. Przejdziemy z Twoim dzieckiem przez wszystkie możliwe zadania egzaminacyjne. Pokażemy jak je rozwiązać, wskażemy gdzie są pułapki, ale najważniejsze będziemy:  ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, bo matematyka wymaga systematyczności.

 

Egzamin 8 klasisty - kurs inny niż wszystkie

 

Większość kursów oferowanych na rynku to kopia szkoły, tylko w przyspieszonym tempie. Są strasznie drogie i strasznie nudne. 90 procent czasu zajmują wykłady i powtórki, a zadania egzaminacyjne zostawia się na koniec. W efekcie, cała ta teoria miesza się dzieciakom w głowach, a jak dochodzi do zadań to nie wiedzą jak się za nie zabrać. Zupełnie bez sensu. To strata czasu, siły i pieniędzy. My działąmy zupełnie inaczej. U nas w centrum uwagi są zadania egzaminacyjne. Zadanie to wyzwanie, a dzieciaki kochają wyzwania. Wyzwania nigdy nie nudzą.

 

Na innych kursach dziecko uczy się raz w tygodniu. To za mało. Dużo lepszy efekt daje spokojna, systematyczna praca i krótkie codzienne ćwiczenie. U nas Twoje dziecko codziennie otrzyma zadanie do samodzielnego rozwiązania. A Ty się nieźle zdziwisz, widząc, że wcale nie trzeba będzie go pilnować i gonić do roboty. Nie uwierzysz, jakie potrafi być pilne i pracowite. Nie obiecujemy, że pokocha matematykę. To z resztą nieistotne. Ważne, żeby świetnie zdało egzamin ósmoklasisty i dostało się do upragnionej szkoły średniej.

KURS zdawania egzaminu ósmoklasisty

 

Czas trwania: 10 tygodni

 

Spotykamy się on-line raz w tygodniu na 1,5 godziny (90 minut)

 

Cena: 599 PLN (możliwa płatność ratalna)

 

Jeżeli po pierwszych zajęciach uznasz, że to nie jest kurs dla Twojego dziecka, że sobie nie radzi, że jednak potrzebujecie zajęć wyrównujących lub kursu powtórkowego, otrzymasz pełen zwrot poniesionych kosztów. Bez żadnych potrąceń, opłat manipulacyjnych i innych sztuczek. Po prostu wyślij email o rezygnacji i cała kwota tego samego dnia wróci na Twoje konto.

 

Terminy

 

piątek - 17:30

sobota - 09:30

 

Pierwsze zajęcia

 

6 stycznia (grupa piątkowa)

7 stycznia (grupa sobotnia)

 

ZAPISY

(wybierz grupę)

O NAS

 

up!homo jest legalnie działającą firmą edukacyjną. Bierzemy udział w  międzynarodowych projektach edukacyjnych. Jesteśmy entuzjastami nowoczesnych technologii w edukacji.

+ NASZE PROJEKTY

PARTNERZY up!homo

 

 • Asker International School (Asker - Norwegia)

 • Public Upper Secondary School in Ólafsfjórdur Menntaskólinn á Tröllaskaga (Ólafsfjörður - Islandia)

 • Asgardur - School in the Clouds (Akureyri - Islandia)

 • Intercultural Education Consulting Group (Jakarta - Indonezja)

 • Akademia Dobrej Edukacji - Jabłonna

 • Szkoła Podstawowa TAK im. Ireny Sendlerowej - Opole

 • Wolna Szkoła – Warszawa

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Żurominie

 • Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach

 • III Liceum Ogólnokształcące C.K. Norwida z Oddziałami Integracyjnymi w Kielcach

Poznań

 

Telefon

+48 321 987 654

 

Email

poznan@webwavedesign.com

 

Adres

61-889 Poznań

Kościuszki 32

up!homo

 

Telefon

+48 510 108 523

 

Email

contact@uphomo.com

 

Adres

01-864 Warszawa

Kochanowskiego 27/2

© Copyright 2017 by WebWave

+ ZAPISY

egzamin 8 klasisty

- KURS matematyki