Connect2learn to projekt
naszego Partnera
Zobacz jak dzieciaki doskonalą swój angielski i korzystając z nowoczesnych technologii współpracują z rówieśnikami z całego świata
ZOBACZ - TO DZIAŁA
up!homo REZULTATY
W ramach projektu a New Way of teaching* zespół up!homo uczestniczył w opracowaniu fenomenalnego zestawu poradników dla nauczycieli języków obcych, który możesz teraz pobrać za darmo.
Troubleshooter
Pobierz, aby dowiedzieć się jak:
IdeaBank (Bank Pomysłów)
Pobierz, aby dowiedzieć się jak:
up!homo zrobi wszystko, żeby tak się nie stało. Rozwiązaniem nie jest jednak zakazywanie przynoszenia telefonów komórkowych do szkoły. Ograniczanie korzystania ze smartfonów podczas lekcji jest zrozumiałe, jednak całkowity brak zgody na korzystanie z telefonów, nawet na przerwach, doprowadzi do bezsensownego konfliktu z uczniami i rodzicami. Co więcej, sprzeciwianie się obecności nowoczesnych technologii w kieszeni ucznia przypomina nieco walkę z maszynami parowymi pod koniec XVIII wieku.
Technologie cyfrowe stały się elementem współczesnego świata i tworzenie sztucznych rezerwatów, do których smartfony nie mają wstępu, to tworzenie iluzji.
Smartfony - nawet jeśli będą komisyjnie konfiskowane przy wejściu do szkoły, zamykane w szafkach, albo pozostawiane w domach - i tak zmienią szkołę. Z resztą już dawno to zrobiły, tylko świadomość tego faktu bardzo powoli dociera do osób, które decydują o systemie edukacji.
Zmiana, której nie można już cofnąć
Przez setki lat "wiedzieć" znaczyło "mieć w głowie". Do dzisiaj nauka w szkole oparta jest na zapamiętywaniu i przywoływaniu informacji z pamięci. Ale dzisiejsze nastolatki są pierwszym pokoleniem, które urodziło się w erze cyfrowej. Zupełnie inaczej uczą się, bo zupełnie inaczej definiują wiedzę. Sytuacja, w której uczeń nie postrzega Internetu jako zewnętrznego źródła informacji, tylko traktuje jako część własnego JA - zmienia absolutnie wszystko.
Szkoła jako instytucja może jeszcze długo trzymać się XIX-wiecznego modelu edukacji.
Ale ignorując zmiany zachodzące w świecie, szkoła staje się anachroniczna, a wprowadzając surowe zakazy wymierzone w powszechnie dostępną technologię - zwyczajnie śmieszna.
Nie tędy droga
Jako miłośnicy edukacji i innowacji chcemy to zmienić. up!homo nie zgadza się na ideologiczną walkę ze smartfonami, jak ma to miejsce w szkołach francuskich. Ale nie podoba nam się też to, że dzieci uzależniają się od nich i tracą czas na głupoty.
Smartfon to prawdopodobnie najfajniejszy wynalazek wszech-czasów. Inżynierowie stworzyli cudowne urządzenie. Teraz nadszedł czas, by wykorzystać jego potencjał w edukacji.
czy SMARTFONY zniszczą szkołę?
up!homo
Telefon
+48 510 108 523
contact@uphomo.com
Adres
01-864 Warszawa
Kochanowskiego 27/2
Poznań
Telefon
+48 321 987 654
poznan@webwavedesign.com
Adres
61-889 Poznań
Kościuszki 32
czy SMARTFONY zniszczą szkołę ?
up!homo jest partnerem projektu, który otrzymał dofinansowanie w ramach Funduszy EOG. Projekt uzyskał także dofinansowanie ze środków budżetu państwa.
Celem projektu jest poprawa jakości edukacji poprzez wzmocnienie kompetencji kadr edukacji wczesnoszkolnej.
up!homo DZIAŁAMY !!!
Norwegian Educational Center
Asker International School (Asker - Norwegia)
Public Upper Secondary School (Ólafsfjörður - Islandia)
Charlottenlund Upper Secondary School (Trondheim - Norwegia)
Liceum Ogólnokształcące im. Domeyki (Warszawa - Polska)
Liceum Ogólnokształcące im. Kopernika (Warszawa - Polska)
Liceum Ogólnokształcące Towarzystwo Edukacyjne Vizja (Warszawa - Polska)
Intercultural Education Consulting Group (Jakarta - Indonezja)
DOŁĄCZ do up!homo
Zapraszamy dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i wszystkich entuzjastów edukacji i nowych technologii do dołączenia do naszego zespołu. Wspólnie opracujemy efektywne techniki nauczania i innowacyjne narzędzia dopasowane do oczekiwań i możliwości współczesnych uczniów.
Masz pomysł, nową ideę, a może po prostu chcesz porozmawiać o edukacji w erze cyfrowej - zadzwoń lub napisz!
PARTNERZY up!homo
Teacher's Guidebook (Przewodnik dla nauczycieli)
Pobierz aby dowiedzieć się jak:
KONKURS
Pobierz książki, zastosuj w szkole nasze pomysły i wygraj atrakcyjne nagrody. Więcej info na stronie projektu.